Zabieg keratynowego prostowania włosów ALFAPARF MILANO Fryzomania


Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratyna jest głównym budulcem łodygi włosa, zwaną korą włosa. Włókna keratyny połączone są ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi dzięki czemu włosy są bardziej elastyczne i sprężyste. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłonki włosa gdzie jest odpowiedzialna za połysk i blask włosów. jej bark doprowadza do m.in. otwierania się łusek włosa i rozdwajania końcówek.

Zabieg prostowania keratyną polega na jej wprowadzeniu do wnętrza włosa, tak aby uzupełniła powstałe w jego strukturze ubytki. Pozwala to nie tylko pogrubić i uelastycznić włosy, ale dodatkowo wygładza je i nadaje zdrowy wygląd. Efekty zabiegu potrafią być bardzo zadowalające, szczególnie dla osób posiadających bardzo niesforne włosy, kręcone, a nawet zniszczone. 

Długie, a szczególnie bardzo długie włosy potrzebują wiele uwagi jak i sporo pracy podczas prostowania. Zabieg ten pomaga zaoszczędzić mnóstwo czasu w przyszłości, a jego efekty utrzymują się od miesiąca nawet do pół roku! Mimo, że zabieg trwa dość długo, w zależności od długości włosów średnio 2-5h i wymaga bardzo dużo cierpliwości to dla efektu końcowego, uważam, że naprawdę warto!

         


DO ZABIEGU POTRZEBUJEMY:

- zestaw kosmetyków do keratynowego prostowania, w tym przypadku Keratin Therapy Alfaparf Milano
- pędzelka do nakładania produktu na włosy,
- starego ręcznika lub folii ochronnej,
- maseczki na usta i nos (chroni przed oparami unoszącymi się z włosów podczas suszenia i prostowania),
- rękawiczek ochronnych,
- prostownicy,
- suszarki,
- szczotki do modelowania,
- grzebienia,
- miseczki do użytku kosmetycznego,

Specjalny poradnik jak wykonać taki zabieg samemu w domu:


Historia moich włosów PRZED ZABIEGIEM:
Od zawsze miałam włosy kręcone, w późniejszym czasie po prostu falowane, a od nadmiaru prostowania właściwie puszące się i zniszczone. Stało się to już rutyną, że po każdym myciu sięgam po prostownicę, aby je doprowadzić do porządku, czyli wyprostować i wygładzić. Zajmuje mi to dość sporo czasu i mimo wszystko jest to trochę uciążliwe. 

1.                    2.                  3.                 4.

1. Włosy przed prostowaniem 
2. Włosy po nałożeniu keratyny i po wysuszeniu 
3. Włosy po zabiegu, zaraz po wysuszeniu 
4. Włosy po kolejnym myciu, stylizacji i po podcięciu końcówek 

Podczas zabiegu:
 Zestaw ALFAPARF Milano Keratin Therapy zawiera szampon oczyszczający o pojemności 40ml, keratynę o pojemności 100ml oraz maskę 40ml. Ten zestaw produktów wystarczył idealnie na moją długość włosów (za ramiona). 
Sam zabieg trwał u mnie ok 2-3 godziny z 20 minutową przerwą na aktywację keartyny. Wykonywałam go sama w domu ale myślę, że przy pomocy drugiej osoby poszło by to znacznie sprawniej. 

Podczas samego zabiegu najdziwniejsze jest prostowanie włosów, aby wyprostować keratynę w ich łuski. Włosy są wówczas sztywne, ale po kolejnym ''machnięciu'' prostownicą stają się co raz to gładsze. Prostowanie kosmyków rozpoczęłam od dolnej części głowy aby wykonać to dokładnie (resztę spinałam na czubku głowy). Każdy z nich prostowałam w temperaturze 180 stopni (włosy farbowane) ok. 6-7 razy. 

Uwaga jednak na palce bo włosy są wówczas bardzo gorące. Polecam również robić to w masce i przy otwartym oknie bo wszystkie opary lecą do oczu. Jednak jest to wszystko do zniesienia. Choć zapach po wysuszeniu i wyprostowaniu nie należy do najprzyjemniejszych. Moje odczucia zaraz PO zabiegu:
Jestem bardzo zadowolona z efektów! Widać dużą różnicę w tym jak moje włosy pozytywnie przyjęły do siebie keratynę. Po zakończonym zabiegu włosy lśniły, były bardzo miękkie i oczywiście proste! Nie mogłam jednak doczekać się kolejnego mycia włosów aby przekonać się jak zachowują się ''na co dzień'' po umyciu i wysuszeniu

Różnica była rzeczywiście ogromna, ze względu na to, że włosy przestały kręcić się w różne strony, są gładsze, oczywiście proste dzięki czemu zaoszczędzam mnóstwo czasu! Po nałożeniu odżywki włosy są bardzo miękkie. Podczas suszenia nie mogłam uwierzyć, że moje kosmyki potrafią być proste i wygładzone i to jeszcze bez użycia prostownicy! 

Uwaga! Przez ok. 3 dni po zabiegu nie jest zalecane spinanie i wiązanie włosów. Dodatkowo przed kolejnym farbowaniem trzeba odczekać ok. 2 tygodni. Wcześniejsze mycie skraca czas utrzymania się efektu. Ogólnie efekty są zadowalające więc warto!
Powtórzyłabym taki zabieg ponownie!

Po zabiegu do pielęgnacji włosów stosujemy delikatne szampony bez SLS i SLES dla podtrzymania efektu.
______________

Jeżeli macie pytania to zapraszam.
Natomiast jeśli jesteście po lub przed takim zabiegiem czekam na opinie :)
______________________________

CONVERSATION

2 komentarze: