HERBAL CARE pielęgnacja ciała BURITI


Kosmetyki Naturalne Farmona

HERBAL CARE pielęgnacja ciała


Buriti (Mauritia flexuosa) „drzewo życia” – rośnie w tropikalnych obszarach Ameryki Południowej. Owoce buriti są brązowe, mają twarde łuski otaczające żółty miąższ. Palma Buriti rośnie samodzielnie, w grupach lub dużych stoiskach, zawsze tam, gdzie jest duża zawartość wody w glebie. Z tego powodu uważana jest za roślinę wskaźnikową do badania wilgotności gleby i wód gruntowych. Palma Buriti jest gatunkiem „dwupiennym”, kwiaty męskie i żeńskie występują na oddzielnych jednostkach. Tylko kwiaty żeńskie wytwarzają owoce. Pojedyncza palma Buriti produkuje do 200 kg owoców, z których można wyekstrahować 5-6 litrów oleju zawierającego kompozycję tłuszczową bogatą w Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (kwas palmitynowy i kwas oleinowy, etc.).MASŁO DO CIAŁA BURITI


Nasze masło do ciała z buriti skomponowaliśmy  z cenionych od wieków naturalnych składników roślinnych, które odbudowując płaszcz hydro-lipidowy,  chronią skórę przed przesuszeniem i przywracają jej komfort.   Skóra z dnia na dzień staję się elastyczna, gładka i wyraźnie zregenerowana.

EFEKTY:
  • natłuszczona  i chroniona przed przesuszeniem skóra 
  • wygładzona i elastyczna
  • zniwelowane uczucie szorstkości i ściągnięcia 
  • ciało  otulone przyjemnym zapachem

***
Herbal Care odzwierciedla w sobie filozofię Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona: szacunek dla tradycji, otaczającej nas natury i tak bardzo od niej zależnego człowieka. Czerpiąc z bogactwa tradycji zielarskiej, oparliśmy receptury naszych  produktów o cenione od wieków surowce roślinne i innowacyjne składniki aktywne.
Kryje w sobie  tylko to co w naturze najcenniejsze:  wyselekcjonowane  surowce  o udowodnionej skuteczności.
Nie zawiera niczego co jest zbędne w tradycyjnych recepturach.


Kosmetykiem, który dopieszcza skórę po umyciu olejkiem jest masło o podobnym aromacie. Odnoszę wrażenie, że zapach jest bardziej w nim dominujący i mocniejszy. Nie wiedziałam czy będę mogła pogodzić się z samym zapachem, ale zauważyłam, że aromatyczne masło wietrzeje i zanim zasnę prawie go nie czuję. W niskim aluminiowym krążku mieści się 200 ml masła. Jest ono dość konkretne, ale w trakcie wmasowywania w skórę przyjemnie się roztapia. Używam go nie na całą powierzchnię ciała, ponieważ na większości czuję ślad po olejku. Łydki, uda i ręce to miejsca na które nakładam masło. Szorstkość w okolicach kolan i łokci zniknęła dosłownie po pary aplikacjach myślę, że amazoński olejek buriti  bogaty w  źródło β-karotenu zdołał te miejsca tak szybko zregenerować. Mogę śmiało Wam polecić to masło. Z nim obecnie moja skóra stała się odżywiona, a aplikację zmniejszyłam do trzech na tydzień. Obawiam się jedynie, że sam zapach może nie każdemu podejść. 


NATŁUSZCZAJĄCY OLEJEK DO KĄPIELI I POD PRYSZNIC BURITI

DO SKÓRY SUCHEJ I NORMALNEJ

 
Nasz natłuszczający olejek do kąpieli z buriti opracowaliśmy do pielęgnacji skóry suchej i normalnej. Skomponowaliśmy go z cenionych od wieków naturalnych składników roślinnych, które łagodnie myją i pozostawiają delikatny film ochronny, odbudowując naturalną  barierę lipidową skóry.  Skóra z dnia na dzień staje się wyraźnie zregenerowana, wygładzona i doskonale nawilżona. W opracowanie receptury, opartej na bogatej tradycji zielarskiej, włożyliśmy całe nasze doświadczenie, dlatego jesteśmy spokojni o efekty.

Efekty:
  • czysta skóra bez podrażnień,
  • odżywiona i nawilżona,
  • idealnie miękka i zregenerowana,
  • delikatnie natłuszczona  i zabezpieczona przed nadmierną utratą wody,
  • jedwabiście gładka i pachnąca.

***
Herbal Care odzwierciedla w sobie filozofię Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona: szacunek dla tradycji, otaczającej nas natury i tak bardzo od niej zależnego człowieka. Czerpiąc z bogactwa tradycji zielarskiej, oparliśmy receptury naszych  produktów o cenione od wieków surowce roślinne i innowacyjne składniki aktywne.
Kryje w sobie  tylko to co w naturze najcenniejsze:  wyselekcjonowane  surowce  o udowodnionej skuteczności.


Olejek przeznaczony jest do skóry suchej i normalnej. Buteleczka mieści niestandardową ilość olejku bo 330 ml. Olejek ma postać wodnistą, lekko żelową, ale to minimalnie. Mocna słomkowa barwa to jego domena. Trudno mi zidentyfikować zapach. Nigdy nie wąchałam owoców buriti. Produkt sam w sobie nie jest tłusty. W kontakcie z wodą zmienia się i bieli skórę otaczając ją lekką pianką. U mnie nigdy tego typu produkty do kąpieli się nie marnują, wykorzystuję je w 100% na relax.  Po każdym umyciu ciało delikatnie łapie zapach olejku. Olejek jej nie podrażnia. Jest w małym stopniu natłuszczona, ale nie jest to tłusty film o którym myślicie. 

CONVERSATION

3 komentarze: