Pełna pielęgnacja twarzy Dermiss krok po kroku. Farmona Happy BoxKosmetyki Farmona


Jesień to dobry czas by trochę przystopować, przysiąść i zadbać nie tylko o włosy ale i o cerę. Zobaczcie jak krok po kroku marka Dermiss Farmona zachęca nas do kompleksowej pielęgnacji skóry twarzy.

DERMISS – nowa definicja pielęgnacji twarzy

Nasza skóra posiada naturalne zdolności samo odżywiania i regeneracji, a zadaniem kosmetyków jest ją w nich wspierać. Dlatego tak ważny jest przemyślany system pielęgnacji, bazując na odpowiednich, następujących po sobie krokach i zasadzie layeringu zakładającej stosowanie od kilku do kilkunastu produktów nakładanych w odpowiedniej kolejności. Do codziennych rytuałów warto również włączyć zasady chronokosmetyki, czyli zsynchronizowania pielęgnacji z naturalnym rytmem organizmu, a wszystko to w celu zoptymalizowania efektów poszczególnych etapów.

DERMISS pielęgnacja twarzyKrok 0’1 DEMAKIJAŻ I OCZYSZCZANIE


Pierwszym krokiem skutecznej pielęgnacji skóry jest jej dokładny demakijaż i oczyszczenie. Zajmuje kilka minut, ale wykonany prawidłowo przynosi efekt czystej i pełnej blasku skóry.
Jego zadaniem jest usunięcie makijażu, sebum i zanieczyszczeń, które nagromadziły się na skórze przez cały dzień, a także przygotowanie jej na działanie kolejno aplikowanych preparatów.

Kremowy olejek do demakijażu twarzy i oczu:
– delikatnie i skutecznie usunie makijaż,
– dokładnie oczyści skórę,
– przywróci skórze gładkość i miękkość,
– wzmocni hydrolipidowy płaszcz naskórka

TO WAŻNE! Krótki masaż pozwala utrzymać elastyczność skóry na dłużej, dlatego warto go wykonywać wraz z codziennym demakijażem. Poprawi mikrokrążenie krwi, zrelaksuje i odpręży mięśnie oraz ułatwi wchłanianie się składników aktywnych z kolejno aplikowanych preparatów.
Twoja skóra jest już prawie czysta, ale pamiętaj o kolejnym kroku, którym jest przywrócenie skórze prawidłowego pH. Przejdź do drugiego kroku: tonizacja i odświeżenie.

Olejek nakładamy na zwilżoną skórę twarzy, wmasowując go dokładnie. Przy tym zabiegu skóra relaksuje się, jest odprężona, w pełni natłuszczona i gotowa do demakijażu. Olejek jest gęsty, nie lejący, nie spływa z twarzy, można go też łatwo zmyć, jest praktycznie bezzapachowy. Trochę opornie idzie oczyszczanie skóry za pomocą tego olejku szczególnie wacikami dlatego od razu po aplikacji olejku na twarz przechodzę do kroku drugiego..... 

0’2 IDEAL BALANCER nawilżający płyn micelarny do twarzy i oczuKrok 0’2  TONIZACJA I ODŚWIEŻENIE

Drugim krokiem perfekcyjnej pielęgnacji i zarazem wstępem do dalszych jej etapów jest przywrócenie skórze prawidłowego pH. Mycie skóry wodą znacząco wpływa na pogorszenie funkcji ochronnych i wysuszenie skóry, dlatego tak istotne jest stosowanie preparatów, które przywracają jej prawidłowy odczyn. Idealnym rozwiązaniem jest nasz preparat o multifunkcyjnym działaniu – nawilżający płyn micelarny do skóry twarzy i oczu. Jego łagodna formuła oparta została na micelach, które niczym magnez przyciągają zanieczyszczenia, gwarantując delikatne, ale skuteczne oczyszczenie. Zapewnia natychmiastowe nawilżenie i ukojenie, sprawia, że skóra jest czysta, odświeżona i gotowa na zastosowanie dalszych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Nasz nawilżający płyn micelarny do twarzy i oczu:
– dokładnie oczyści i przywróci uczucie świeżości,
– skutecznie usunie makijaż i zanieczyszczenia,
– natychmiast przywróci prawidłowe pH,
– nawilży i złagodzi podrażnienia.

TO WAŻNE! Nie pocieraj i nie naciągaj skóry podczas jej oczyszczania, gdyż to prowadzi do przedwczesnego powstawania zmarszczek.
Twoja skóra jest już idealnie oczyszczona i spragniona składników aktywnych z kolejnych etapów pielęgnacji.
Płyn micelarny w połączeniu z wcześniej nałozonym na skórę twarzy olejkiem współpracuje idealnie. Oba produkty bardzo dobrze radzą sobie z oczyszczaniem cery z makijażu. Oba opakowania posiadają bardzo wygodne pompki dzięki którym nic się nie wylewa. Produkt o wodnej konsystencji, oczyszczający, odświeżający o delikatnym, ładnym zapachu. Bardzo dobrze radzi sobie również z usunięciem olejku, który może być za tłusty na wieczór. Jeżeli skóra jest po demakijażu warto przejść dalej do korku 04...

0’3 SOFT EXFOLIATION progresywny żel złuszczający z kwasem szikimowym


Krok 0’3 EKSFOLIACJA

Twoja skóra jest już czysta i świeża, ale pamiętaj że regularnie potrzebuje głębszego oczyszczenia. Stymulując proces złuszczania i regularnie usuwając martwe komórki naskórka, pozwalamy skórze zachować młodszy i zdrowszy wygląd. Skoncentrowana formuła progresywnego żelu złuszczającego delikatnie, a zarazem niezwykle skutecznie złuszcza martwe komórki naskórka i już w zaledwie kilka minut wyraźnie poprawia wygląd skóry. Stężenie kwasów i pH preparatu zapewniają efektywne działanie, a żelowa konsystencja gwarantuje bezpieczną i wygodną aplikację. Formuła preparatu została oparta na skutecznych, wzajemnie uzupełniających się hydroksykwasach, które już w zaledwie kilka minut wyraźnie poprawiają wygląd Twojej skóry.

Nasz progresywny żel złuszczający:
– usunie martwe komórki naskórka,
– dogłębnie oczyści i odblokuje pory
– odświeży skórę,
– wygładzi i wyrówna koloryt,
– zwiększy absorpcję składników aktywnych z kolejno aplikowanych preparatów.

TO WAŻNE! Poranny peeling nie jest wskazany, ponieważ pozbawia skórę warstwy ochronnej niezbędnej w ciągu dnia, narażając ją na agresywne działanie promieniowania UV i zanieczyszczenia środowiska.
Tak oczyszczona skóra jest jeszcze lepiej przygotowana na działanie składników aktywnych z kolejnych preparatów pielęgnacyjnych:

W zasadzie na początku nie wiedziałam jak zastosować żel, na sucho czy na mokro jednak najlepiej jest zastosować go na sucho i pozostawić do wchłonięcia przez 5 minut. Po upływie wyznaczonego czasu przetrzeć twarz chusteczką lub zmyć wodą. Żel jest praktycznie bez zapachu, nie wchłania się tak dobrze jak krem i uważam, że akurat ten krok można sobie odpuścić. Tak przygotowana cera, oczyszczona, złuszczona i ochroniona przed promieniowaniem UV jest gotowa na nawilżenie...

Krok 0.4 PIELĘGNACJA DZIENNA
Jeżeli po przebudzeniu Twoja skóra została już odświeżona i stonizowana, to pamiętaj o tym aby przygotować ją na cały dzień. W ciągu dnia nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie środowiska – zmiany temperatury, promieniowanie UV, wiatr. Jeżeli zauważasz, że Twoja skóra jest cienka, traci jędrnośći blask, a na jej powierzchni pojawiają się przebarwienia, to ten krem jest idealny dla Ciebie. Sprawia, że już od momentu aplikacji twarz będzie wyglądała na promienną i pełną blasku.

Kolejny, 4 krok to krok nawilżający. Nic innego jak krem nadający skórze delikatności, jędrności i blasku. Krem jest dość zbity, gęsty,w konsystencji przypomina jeden z najbardziej znanych kremów Nivea. Plus za zapachy całej serii Dermiss ponieważ wcale nie zniechęcają do codziennego stosowania, wręcz przeciwnie czasami wystarczy jedynie delikatna nuta.0’5 VITAMIN BOOSTER restrukturyzująca kuracja z witaminą C


Krok 0’5 PIELĘGNACJA ZAAWANSOWANA

Twoja skóra codziennie dzielnie odpiera atak bodźców płynących do niej z zewnątrz, które znacząco wpływają na jej wygląd i kondycję. Dlatego aby wzmocni i zintensyfikować codzienną pielęgnacje warto dostarczyć skórze dodatkowej dawki skoncentrowanych składników aktywnych. Jeżeli zauważasz widoczne skutki upływającego czasu – zmarszczkiutratę jędrności i elastycznościprzebarwienia, a cera stała się szara i pozbawiona blasku to nasza restrukturyzująca kuracja z witaminą C idealnie odpowiada na potrzeby Twojej skóry.

Nasza restrukturyzująca kuracja z witaminą C:
– pobudzi fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny,
– spowolni procesy starzenia się skóry,
– zminimalizuje widoczność powstających z wiekiem przebarwień i nierównomiernej pigmentacji,
– złagodzi podrażnienia skóry.

Ostatnim krokiem pielęgnacyjnym jest kuracja witaminą C, tak bardzo potrzebną naszej skórze. Witamina ta ma również korzystny wpływ na zaczerwienienia na skórze, także oprócz nadaniu jej blasku i odżywienia również eliminuje przebarwienia. Działa na zasadzie serum, dostępny w 5 ampułkach, gdzie jedna wystarcza spokojnie na 3 aplikacje. 

Cała seria produktów pielęgnacyjnych Dermiss to dobry krok ku właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Myślę, że kolejność numerków ma w tym przypadku duże znaczenie gdyż motywuje do działania i pełnej kuracji na co dzień. Dermiss posiada różne linie produktowe, przeznaczone do każdego typu cery. Warto sprawdzić czy znajdziecie również coś dla siebie :)

CONVERSATION

6 komentarze: