Farbowanie włosów z bardzo jasnego blondu na Chłodny blond. Sombre blond. Ostre cięcie! Metamorfoza włosów. Szampony Joanna do włosów blond


Każda blondynka wie jak trudna jest pielęgnacja i utrzymanie koloru blond na włosach bez żółtych refleksów, co niestety jest nieuniknione. Jednak tak bardzo kochamy blondy, że czasami ciężko się z nimi rozstać lub zmienić diametralnie kolor. Oczywiście, przy odpowiedniej pielęgnacji i zadbaniu o odświeżanie koloru da się to utrzymać. 

Udało mi się w końcu wybrać do fryzjera i odświeżyć nieco moje bardzo jasne blondy oraz ściąć włosy, które już od dawna były długie, oklapnięte i zdecydowanie wymagały świeżości. Odrost został połączony z chłodnym blondem w taki sposób, że efekt końcowy stopniowo wpada w naturalny odcień włosów.  I co najważniejsze bez żółtych refleksów. 


W takiej fryzurze czuję się zdecydowanie najlepiej, mimo, że uwielbiam również długie włosy, jednak idzie lato, czas na małe zmiany na głowie! 
Cięcie to kolejny krok, który nadaje fryzurze lekkości, połysku i świeżości. 
Na moim blogu znajdziecie wiele metamorfoz włosowych jednak nie zawsze zastąpi to wizyty u fryzjera i profesjonalne produkty do koloryzacji włosów, których nie dostaniemy w drogeriach. 

 Kolor wyjściowy i Kolor po koloryzacji 

Chłodne blondy można pielęgnować za pomocą fioletowych lub różowych szamponów.
Osobiście polecam Szampony z Joanny dostępne w Rossmannie do włosów blond, niwelujące żółte refleksy, od niedawna również w formie odżywki.
Zazwyczaj stosuję fioletowy szampon jednak od jakiegoś czasu dodaję do niego odrobinę różowego szamponu. Dzięki tym zabiegom farbowany kolor utrzyma się na dłużej.


CONVERSATION

3 komentarze: