Warkocz przekładaniec pull through braid na lato I Upięcia włosów na wyjątkowe okazje I luźny Kok I Upięcie na ślubWitam!

Jeżeli macie ochotę zaszaleć trochę z włosami zapraszam na dwie propozycje stylizacji włosów. Oryginalne fryzury na wyjątkowe okazje ale i również na codzień! Upięcia włosów na wyjątkowe okazje i nie tylko, gruby warkocz przekładaniec pull through oraz kok jako propozycja na upięcie ślubne, fryzurę ślubną lub na inne specjalne okazje.

Warkocz przekładaniec czyli tzw. pull through braid lub oszukany warkocz 

Bardzo ciekawy i warkocz, jest mimo wszystko bardzo prosty do zrobienia samodzielnie, a do jego wykonania będzie potrzebnych w zależności od długości włosów kilka do kilkadziesiąt gumeczek kolorowych lub przeźroczystych dostępnych w drogeriach. Dla dziewczyn posiadających cienkie włosy jest to również doskonała okazja aby doczepić sobie np. kolorowe włosy dostępne na rynku w przeróżnych wariantach, co sprawi, że warkocz będzie grubszy i będzie doskonale się prezentować.


                     

Warkocz rozpoczynamy od związania małego kucyka na czubku głowy, a pod nim kolejnego.
Gdy mamy dwa kucyki, jeden pod drugim możemy przejść do kolejnego kroku. Górny kucyk dzielimy na dwie części, dolny kucyk przekładamy do góry, przez środek pierwszego. Spinamy kuc na czubku głowy, a dolną partię zbieramy w kolejną kitkę, dobierając do poprzedniej części nowe partie włosów z obu boków (tak jak w warkoczu dobieranym) i spinam je gumką. Następnie kontynuujemy pierwszy krok, tzn rozdzielamy tę partię na dwie części, górny kuc przekładam przez środek, boczne partie spinam na górze. Krok ten należy wykonać tyle razy w zależności od długości naszych włosów. Po związaniu ich dla lepszego efektu zaczynając od góry należy rozszerzyć nieco włosy tworzące warkocz, od góry do dołu, nadając mu charakteru.  Być może wydaje się to teraz trudne ale z pewnością zmienicie zdanie po przejrzeniu tutoriali. Fryzura ta jest bardzo trwała, bardzo dobrze się trzyma, ja zazwyczaj nie zdejmuję gumek na noc, dopiero na drugi dzień. Polecam!

Upięcia włosów na wyjątkowe okazje, luźny kok ,propozycja upięcia na ślub
Tzw. luźny kok, który jest jedną z najczęściej wybieranych fryzur na ślub, wesele lub tego typu wyjątkowe okazje. Robi się go dość trudno samemu dlatego najlepiej poprosić kogoś o pomoc lub po prostu warto wybrać się do fryzjera na próbą fryzurę, którą dopasuje do nas fryzjer, w zależności od kształtu twarzy, sukienki czy np. długości włosów. 
Do wykonania takie fryzury potrzebne jest kilkadziesiąt wsuwek, lakier mokry, lakier suchy, puder wypełniacz oraz lokówka. 
Na początek trzeba włosy zakręcić, jeśli Twoje włosy po umyciu i wysuszeniu mocno się puszą umyj j dzień wcześniej, o ile jest taka możliwość. Wtedy natura zrobi swoje, a włosy nieco się wygładzą i ''uklepia''.
Jeśli masz cienkie włosy, a marzy Ci się fryzura pełna objętości? Mini karbownica użytwa na włosy przy skórze głowy niesamowicie pomaga cienkim włosom poprzez dodanie faktury fryzurze oraz ogromnej objętości, ale dobrą robotę wykona również sypki puder, który uniesie nieco pasma. 
Włosy najlepiej zakręcić na grubej lokówce. Kręcenie i unoszenie włosów to pierwszy etap, drugi etap to już samo upięcie, czyli dobieranie kolejno kosmyków i wpinanie ich do wypełniacza, który umieszczamy docelowym miejscu, czyli tam gdzie ma się znajdować kok. Wypełniacz służy do powiększania objętościowo fryzury. Naszym zadaniem jest jak najszczelniej ukryć go pod warstwą loków upinanych kolejno wsuwkami. 
Są oczywiście przeróżne techniki upinania. W warunkach domowych można zaszaleć i spróbować samemu dobierać i upinać pasma jeden za drugim. Oczywiście przydatnym narzędziem będzie tu lakier suchy lub mokry, który utrzyma kosmyki w idealnej formie, na całą imprezę! 

_____________

Która propozycja bardziej wam się podoba?
Jakie fryzury lubicie nosić?

KONWERSACJA

0 komentarze:

Prześlij komentarz