Zwiewne fale w kilka minut! + filmZwiewne fale w kilka sekund to łatwa, prosta, a przede wszystkim szybka metoda kręcenia włosów! 
Proste, lub trudne do okiełznania włosy można zakręcić równie dobrze lokówką jak i (przy odrobinie wprawy) prostownicą. Coś dla miłośniczek szybkich fryzur, dla zabieganych i leniwców :) Zwiewne fale można wyczarować już w kilka minut, nawet przy mniej świeżych, tzw. ''wczorajszych'' włosach. 

Krok pierwszy: dokładnie rozczesujemy włosy i związujemy je w kucyk, im wyżej tym lepiej. Związanie ich na czubku głowy ułatwi proces kręcenia.

Krok drugi: związane w gumkę włosy kręcimy za pomocą lokówki (najlepiej przy świeżych włosach) lub prostownicy (np. przy ''wczorajszych'' włosach), sprawdza się ona w obu przypadkach. Kosmyki można kręcić kierując je na przód głowy lub z tyłu, jak komu wygodniej. Nie trzeba się zbytnio przykładać do kręcenia ich, gdyż mają one nadać naturalny efekt fryzurze. Każdej z was powinno to zająć kilka minut, jest to znacznie krótszy czas niż standardowe kręcenie. Mnie cały proces zajął ok. 10 minut, więc patrząc na czas przygotowania pełnej fryzury, która zajmuje średnio 1,5 h jest to sukces :)

Krok trzeci: Rozpuszczamy włosy, rozdzielamy pasma od siebie, unosimy je lakierem, nadając im przy okazji objętości, utrwalamy.

GOTOWE! 

poniżej film instruktażowy :)


Sprzęt:
suszarka: Braun Satin Hair 2200 z jonizacją
szczotka: Braun Satin Hair 7 z jonizacją
prostownica: Remington S1450

CONVERSATION

8 komentarze:

 1. Piękne fale. Wyglądają ślicznie, w dodatku naturalnie :) Jednak ja nie mam cierpliwości fryzjerskich, szczególnie jeśli chodzi o moje długie włosy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za informacje, które są bardzo przydatne

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne włosy :) piękny kolor :P

  OdpowiedzUsuń
 4. kochana, super kolor!! czym farbujesz? ♥

  OdpowiedzUsuń